Rekuperace Zehnder V této kategorii není žádné zboží.

zehnder_logo

Zehnder - Vše pro komfortní, zdravé a energeticky úsporné vnitřní klima

Společnost Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinnou společností švýcarského koncernu Zehnder Group AG, který s více než 20 výrobními závody a 3200 zaměstnanci patří k technologické a designové jedničce v oboru designových koupelnových a bytových radiátorů a k přednímu dodavateli komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých panelů pro vytápění a chlazení. Od roku 2009 aktivně působí v ČR.

Čerstvý čistý vzduch pro Váš domov bez plísní

Jedině kombinací kvalitní větrací jednotky a hygienických zdravotně nezávadných rozvodů vzduchu přinese investice do systému větrání kýžené přednosti jako trvalý přívod čerstvého čistého vzduchu, úspory nákladů na vytápění 30-50%, odstranění vlhkosti a plísní, odstranění průvanu a snížení prašnosti stejně jako zvyšování hodnoty stavby.

Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q350 patří k nejmodernějším rekuperačním jednotkám pro rodinný dům, spojující vysokou účinnost a spolehlivost s jednoduchou obsluhu a údržbou. Její vysokou kvalitu podtrhuje certifikát od uznávaného institutu „Passivhaus“. Je standardně vybavena výkonnými EC ventilátory s max.průtokem 370 m3/h a nízkou spotřebou energie a výměníkem tepla s vysokou účinností rekuperace až 95%, přinášející až 50% úsporu nákladů na vytápění. Průměrná spotřeba el. energie je velice nízká - ca. 850 Kč za 1 rok! Díky úspoře nákladů na vytápění rekuperací tepla se systém větrání mnohonásobně vyplatí. Celkové provozní náklady větrací jednotky při doporučené výměně filtrů 1x za rok (v ceně 1.300 Kč ) jsou pouhých ca. 2.150 Kč/rok. Volitelné příslušenství zahrnuje entalpický výměník až s 70% rekuperací vlhkosti, elektrický a teplovodní předehřev, zemní výměník, chladící jednotku.

Domov bez plísní s optimální vlhkostí vzduchu. Problémy s plísněmi, nízkou vlhkostí v zimním období a sesycháním dřevěných výrobků v interiéru odstraňují větrací jednotky Zehnder vybavené entalpickým výměníkem – výměníkem tepla nové generace. Ten dokáže rekuperovat nejenom teplo, ale taktéž vysoký podíl vlhkosti a tak bez dodatečné elektrické energie optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v rodinném domě nebo bytě. Entalpický výměník Zehnder zvyšuje komfort větrání i v zimním období, neboť jednotka s tímto výměníkem efektivně pracuje až do venkovní teploty -10°C bez snížení výkonu vlivem rizika zamrzání výměníku. Větrací jednotky s entalpickým výměníkem i el. předehřevem pracující na 100% výkon až do – 20-25°C.

clinside

Hygienický, zdravotně nezávadný rozvod vzduchu od firmy Zehnder s extrémně hladkým vnitřním povrchem potrubí „Clinside“ zabraňuje usazování nečistot a výrazně usnadňuje jeho, což bylo nedávno potvrzeno i certifikátem Hygienického institutu SKZ. Vlnitý vrchní povrch potrubí přispívá k jeho vysoké stabilitě a odolnosti vůči běžnému namáhání na stavbě, zároveň však dává potrubí potřebnou pružnost a umožňuje rychlou a nenáročnou montáž s malými poloměry ohýbání. Díky tomu se ventilační potrubí Zehnder přizpůsobí každé situaci. Vyrábí se jak kulaté trubky o průměru 75 a 90 mm, tak ploché trubky o výšce 51 mm vhodné pro položení na beton do vrstvy izolace nebo k instalaci do podhledů.

Princip funkce systému

Servis

Větrací potrubí by mělo být z hlediska hygieny, nízkých tlakových ztrát a hlučnosti uvnitř hladké resp. lehce zvlněný povrch. Ačkoliv se na jejich hladkém povrchu zpravidla neusazují žádné nečistoty, je žádoucí navrhnout systémy rozvodů vzduchu tak, aby je bylo možné po letech používání v případě potřeby snadno a důkladně vyčistit. Firma KLIMAČEK nabízí vyčistění potrubí vysavačem a s rotujícím kartáčem.