Tepelná čerpadla

Zařízení, která převádí teplo z okolního prostředí do vytápěné budovy nebo jím ohřívá teplou vodu. Tepelná čerpadla jsou oblíbeným alternativním zdrojem obnovitelné energie.

TEPELNÁ ČERPADLA

Zastoupeni Nibe
ZASTOUPENÍ NIBE

Nabízíme švédská tepelná čerpadla, která jsou jedničkou na českém trhu. Pod značkou Nibe zajišťujeme autorizovaný návrh, prodej a servis.

Zastoupeni alpha innotec
ZASTOUPENÍ ALPHA INNOTEC

Tepelná čerpadla Alpha innotec se vyznačují kompaktní konstrukcí, téměř bezhlučným provozem i moderním a elegantním designem.

Návratnost
NÁVRATNOST A VÝHODY-NEVÝHODY

V jaké fázi se vyplatí realizovat tepelné čerpadlo, kdy začne být investice efektivní a jaké podmínky ovlivňují návratnost. Porovnání a přednosti jednotlivých systémů získávání energie z okolí a jejich distribuce.

Země - Voda
ZEMĚ - VODA

Tepelná čerpadla země–voda čerpají tepelnou energii ze země, kde je v průběhu roku teplota konstantní. Jsou nejúčinnějším, nejspolehlivějším a nejekonomičtějším systémem.

Vzduch - Voda
VZDUCH - VODA

Tepelné čerpadlo vzduch–voda čerpá tepelnou energii z okolního vzduchu. Patří mezi nejdostupnější zdroje pro úsporné a komfortní vytápění, ohřev vody a také chlazení domů.

Vzduch - Vzduch
VZDUCH - VZDUCH

Tyto systémy jsou schopny vytápět, odvlhčovat a chladit vnitřní prostory. Hlavní výhodou je cenová dostupnost, možnost ovládání přes mobilní telefon a rychlá instalace.

ZEMĚ / VODA

V porovnání s jinými typy tepelných čerpadel je počáteční investice do systému země–voda vyšší. Vzhledem k účinnosti a rychlosti návratu investovaných peněz se ale skutečně vyplatí. Topení a ohřev vody vychází totiž nejlevněji.

Další předností je kultivovanost a životnost systému, který pracuje ve stabilních podmínkách bez ohledu na roční období.

Proč čerpat energii ze země?

 • Nejekonomičtější systém vytápění na trhu. Ušetří víc peněz než kterýkoliv jiný zdroj tepla.
 • Spolehlivější než systém vzduch–voda. I při arktických teplotách dokáže bez sebemenších obtíží vyhřát celý dům i ohřát vodu.
 • Tepelné čerpadlo je umístěno v domě. Nestraší na fasádě a vyniká dlouhou životností. Uvnitř zabere maximálně 3 m2 prostoru.

Geotermální vrt – Ideální pro domy s menším pozemkem.

Plošný kolektor – Ideální pro domy s velkým pozemkem.

Kontaktujte nás

VZDUCH / VODA

Tepelná čerpadla vzduch/voda čerpají energii z venkovního vzduchu, který neustále nasávají a o několik stupňů chladnější jej opět vyfukují. Energii ze vzduchu přeměňují na teplo vhodné k vytápění a ohřevu teplé vody. Přibližně 75% energie získají zdarma ze vzduchu a zbývajících 25% doplní ve formě elektřiny. Pořízením tepelného čerpadla budete vytápět obzvlášť úsporně a navíc pomůžete životnímu prostředí.

 • Tepelná čerpadla vzduch/voda mají nízké provozní náklady v porovnání s elektrickým nebo plynovým topením
 • Systémy vzduch/voda se instalují jednoduše a rychle, s minimálními nároky na prostor
 • Tepelná čerpadla vzduch/voda mají nižší investiční náklady než tepelná čerpadla s vrty

Venkovní instalace – Ideální pro domy s větším odstupem od sousedních domů.

Vnitřní instalace – Ideální pro domy s menším pozemkem okolo.

Kontaktujte nás

VZDUCH / VZDUCH

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch čerpají energii z venkovního vzduchu, který neustále nasávají a o několik stupňů chladnější jej opět vyfukují. Energii ze vzduchu přeměňují na teplo vhodné k vytápění, v opačném případě také k chlazení. Přibližně 75% energie získají zdarma ze vzduchu a zbývajících 25% doplní ve formě elektřiny. Pořízením tepelného čerpadla budete vytápět rychle a úsporně.

 • Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou rychlým zdrojem tepla. Na rozdíl od systémů, které ohřívají vodu nevytváří tzv. sálavou složku tepla.
 • Jsou oblíbené jako doplňkový zdroj tepla na chalupy, zimní zahrady a rekreační objekty.
 • Systémy vzduch/vzduch se instalují jednoduše a rychle.
 • Tepelná čerpadla vzduch/vzduch mají nejnižší investiční náklady v porovnání s ostatními systémy tepelných čerpadel.

Klimatizace umí topit, chladit a také odvlhčovat nebo čistit interiér.

Multisplit možnosti připojení

Vnitřní jednotka může mít řadu podob.

Ovládání přes wi-fi je vhodné např. na chalupu.

Kontaktujte nás

Zastoupení Alpha-InnoTec

 • Německý vývoj a výroba v nejmodernějším výzkumném centru v Evropě.
 • Stovky kvalitních instalací po celé ČR.
 • Velmi propracovaný on-line systém sledování provozu zdarma.
 • 10letá záruka na kompresor za příplatek.
 • 9 ocenění a certifikátů z ČR i Evropy.

Výrobce tepelných čerpadel Alpha-InnoTec disponuje špičkovým know-how na poli tepelné a chladící techniky. Důsledná inovační politika, trvalý technický vývoj, kvalifikovaní a motivovaní instalační partneři i cit pro trh mají za důsledek, že Alpha-InnoTec patří k vedoucím evropským výrobcům tepelných čerpadel. Ve Švýcarsku je již dokonce prodejním lídrem. Výrobní závod se nachází v bavorském Kasendorfu a do finální podoby byl dostavěn na jaře 2007 investicí 13 milionů EURO s roční výrobní kapacitou až 70 000 kusů tepelných čerpadel. Zaměstnání zde nachází

Okolo 380 plně kvalifikovaných pracovníků, kteří se zabývají vývojem, konstrukcí i vlastní výrobou tepelných čerpadel.

V roce 2011 došlo k fůzi s švédskou firmou NIBE, což ještě více zvýšilo prodej, ale také vývoj v oblasti tepelných čerpadel. Alpha-InnoTec je v současné době největším výrobcem tepelných čerpadel v Německu, což jasně dokládá oblibu této značky a s tím související kvalitu a uživatelsky přívětivé ovládání díky regulaci Luxtronik II.

Moderní a hospodárná

Tepelná čerpadla Alpha-InnoTec se vyznačují kompaktní konstrukcí, téměř bezhlučným provozem i moderním a elegantním designem. Jsou konstruována s ohledem na moderní styl bydlení. Jejich technické řešení klade důraz na funkčnost, malou potřebu místa i variabilitu při jejich instalaci. Jednoduché ovládání, vysoký komfort a energeticky úsporné používání zaručuje regulátor Luxtronik, který byl vyvinut ve spolupráci s Technickou univerzitou v Berlíně.

Lze je rychle a jednoduše instalovat díky velkému množství komponentů, které jsou již vestavěny přímo z výroby. Každé jednotlivé tepelné čerpadlo je během výrobního procesu průběžně kontrolováno a ve finále jsou testovány jeho parametry. To zaručuje uživateli dlouhodobý, spokojený provoz při využívání čisté, bezplatné energie získávané z našeho okolí.

Nenáročná na údržbu a se zárukou kvality

Po instalaci tepelného čerpadla Vám odpadají náklady spojené s nutnou údržbou a pravidelnými revizemi, jako například u plynových kotlů. Naše tepelná čerpadla pracují bezúdržbově a vyznačují se dlouhou životností. Tepelná čerpadla Alpha-InnoTec jsou testována nezávislými zkušebními institucemi. O naplnění vysokých nároků na naše výrobky rozhodují i naši kvalitní instalační partneři a funkční servisní síť. Náš široký sortiment tepelných čerpadel v provedení vzduch/voda, země/voda i voda/voda umožňuje vždy správnou volbu výrobku podle konkrétního zadání investora.

Vzdálená správa zdarma

Firma Alpha-InnoTec byla a v některých případech stále je leader z pohledu vzdálené správy. Tato vzdálená správa znamená přes internetový kabel připojený do regulátoru Luxtronik kompletní možnost ovládání, odečítání všech výstupních dat, diagnostiku z křivek teplot a chodů jednotlivých komponentů v rámci celého zařízení, což nám umožňuje tyto stroje instalovat v poměrně vzdálených místech od sídla naší firmy, protože v případě poruchy jsme schopni identifikovat možnou příčinu a na výjezd se náležitě připravit potřebným náhradním dílem.