Klimatizace

Systém, který zajišťuje energeticky účinnou péči o vzduch obytných prostorů a je dokonale přizpůsoben na míru vašim potřebám.

Klimatizace

RAC – rezidenční klimatizace

Jedná se vždy o vnitřní nástěnnou jednotku do jedné místnosti propojenou s venkovní. RAC klimatizace jsou určeny do bytu, domu nebo kanceláře a mají omezenou délku propojovacího potrubí (od 15 do 30m), přesto minimální délka je také omezena kvůli návratu oleje vždy na min. 3 metry. Často provádíme instalace tzv. skrz zeď a pokud by potrubí bylo kratší než 3 metry, schováme za venkovní jednotku smyčku, která potrubí prodlouží.

Nástěnné jednotky Samsung

Nástěnné jednotky Samsung

FJM – multisplit klimatizace

Free Joint Multi představuje nejlepší řešení pro obytné budovy vyžadující flexibilní, účinný a spolehlivý systém klimatizace. Jedná se vždy o jednu venkovní jednotku, která obsluhuje 2 nebo více vnitřních jednotek. Na výběr vnitřního provedení je z nástěnných, kazetových, kanálových a parapetních jednotek. Klimatizace mají omezenou celkovou délku propojovacího potrubí (od 30 do 145m).  K jedné venkovní jednotce Free Joint Multi Samsung je možné připojit až 5 vnitřních jednotek, jejichž instalace vyžaduje minimum prostoru. Zajistí účinné chlazení a vytápění v několika místnostech.

U LG multi split venkovních jednotek lze připojit na jednu venkovní jednotku až 9 vnitřních jednotek.

Multisplit možnosti připojení

CAC – komerční klimatizace

CAC si vybere ten, kdo chce ušetřit jak peníze, tak i energii. Tato hospodárná venkovní jednotka obsahuje pokročilé technologie, které snižují spotřebu na minimum a zlepšují účinnost. Inteligentní inverter zajišťuje nejenom tichý provoz jednotky CAC, ale také vynikající výkon při chlazení a topení. CAC představuje nejlepší řešení pro komerční a technické budovy, technické místnosti, zasedací a kancelářské prostory vyžadující flexibilní, účinný a spolehlivý systém klimatizace. Zařízení CAC je stavěné na celoroční provoz např. v serverovnách a jiných technických místnostech kde je vyžadována stálá teplota po celý rok

Karlín - chlazení serveru

Výrobci

Nabízíme značky SAMSUNG, LG a Sinclair které jsou spolehlivé a mají za naši dobu projevenou důvěru. Každá ze zmíněných značka nabízí něco jedinečného, co Vám pak můžeme nabídnout, dle Vašich požadavků a potřeb.

SAMSUNG a LG

Postup montáže

Téměř před každou montáží si předem místo prohlídneme a zaměříme abychom měli jistotu, že lze klimatizace nainstalovat. To také řeší, že zákazník je se vším vyrozuměn a na základě zaměření má od nás přesnou cenovou nabídku, která se může lišit většinou pouze o spotřebovaný materiál. Po odsouhlasené cenové nabídce a dohodnutém termínu montáže, následuje postup montáže následně:

  1. Na místo dorazíme kolem 8:00 hod. ráno a vynosíme si z dodávky nářadí. Poté montéři znovu projdou a ujasní si pracovní postup a místo kde bude klimatizace umístěna, venkovní jednotka zavěšena nebo položena. Ověří se přívod elektro a svod kondenzátu.
  2. Poté začínáme s osazením nosného plechu vnitřní jednotky, zhotovením průrazů skrz stěnu a případnou montáž lišt pro vedení měděného potrubí s kabely a odvodem kondenzátu. Vždy při vrtání používáme vysavač abychom snížili množství prachu v místnosti.
  3. Když máme trasu pro vedení hotovou, připravíme si Cu potrubí, kabely a hadici pro kondenzát. Postupně pak vše vložíme do připravené trasy a uchytíme.
  4. Následně propojíme jednotky Cu potrubím a kabely, připojíme odvod kondenzátu ve vnitřní jednotce, vypěníme montážní pěnou průrazy a zakryjeme lišty krycí lištou a případně osadíme tvarovky.
  5. Když máme vše připraveno, zkontrolujeme a připojíme přívod elektro ke klimatizaci. Pak již klimatizaci pouštíme do testovacího režimu k ozkoušení všech funkcí.
  6. Nakonec zaškolíme zákazníka a kompletní dílo předáme. Naším cílem je spokojený zákazník, přesvědčte se sami.

Čerpadla kondenzátu

V případě, že kondenzát nelze řešit samospádem, musíme využít čerpadlo kondenzátu. Na výběr je z různých druhů, ale většinou vždy je to dané trasou potrubí k vnitřní jednotce. Na výběr je z těchto druhů, které využíváme:

  • Čerpadlo kondenzátu s plovákem ve vnitřní jednotce, samotné čerpadlo lze umístit do vnitřní jednotky nebo cca 1,5m od  sběrače s plovákem (omezeno kabelem). Nejčastěji používaný model čerpadla s umístěním ve vnitřní jednotce.
  • Čerpadlo kondenzátu s krycí postranní lištou. Čerpadlo včetně plováku je kompaktně uloženo v rohu lišty do L, která ústí do vnitřní jednotky společně s potrubím a kabely. Nejčastěji se používá při svodu potrubí z půdy nebo stropního podhledu.
  • Větší a výkonná čerpadla kondenzátu, lze do nich svést více vnitřních jednotek. Pro jejich instalaci je třeba více místa např. v podhledech.

Pokud je možnost čerpadlo kondenzátu nepoužíváme a řešíme samospádem ven nebo do odpadu (nutno řešit sifon). Je třeba brát v potaz, že každé čerpadlo kondenzátu je při sepnutí mírně slyšet a jedná se o zařízení, které může být zdrojem poruchy. Cena jednoho čerpadla se pohybuje okolo 2.000,-Kč bez DPH – záleží na zvoleném druhu.

Instalace na střechu

V případě umístění vnitřních jednotek v podkroví nebo v dosahu střechy a možností rozvodu potrubí po půdě, často volíme umístění venkovní jednotky na střechu. K venkovní jednotce nebo na půdu potřebujeme dovést el. přívod – většinou dostačuje CYKY 3×2,5mm, samostatně jištěný 16A jističem.
Prostup střechou provádíme vždy v souladu, aby střecha a izolace byla co nejméně narušena. Více informací poskytneme po telefonu nebo e-mailem. Nabízíme dvě varianty umístění na střeše:
Varianta A
Umístění konzole přímo na taškách – předepisuje výrobce konzole, levná varianta pro menší jednotky.
Varianta B
Umístění konzole na hákách – lepší a stabilnější upevnění na střeše, možnost volného pohybu sněhu v zimních měsících pod jednotkou a zejména pro režim topení.

Možnosti na střeše

WIND-FREE – REVOLUČNÍ KOMFORTNÍ CHLAZENÍ

Zbavte se nepříjemného průvanu

Wind-Free klimatizace distribuuje vzduch přes 21 000 mikro otvorů v předním panelu, vytváří tak rozptýlený a jemný proud vzduchu, skutečně definováný jako „bezvětří“, který se jemně a tiše infiltruje do místnosti. Wind-Free jednotka udržuje mírné proudění vzduchu a sama si reguluje teplotu bez samotné úpravy teploty nebo vypnutí jednotky.

WindFree

Vzdálené Wi-Fi ovládání

Samsung SmartThings

Klimatizační jednotky Samsung nabízejí Wi-Fi ovládání pomocí aplikace Samsung SmartThings ve vašem smartphonu, což vám umožňuje dálkově zapínat nebo vypínat jednotku, ovládat její funkce a naplánovat kdykoli a kdekoli její provoz (rozvrh). Prostřednictvím aplikace SmartThings můžete také ovládat a sledovat další „inteligentní“ spotřebiče ve vaší domácnosti, jako je například pračka, lednička nebo vysavač. Aplikaci zdarma stáhnete na Google Marketu nebo App Store.

SmartThings

LG Smart ThinQ

Klimatizační jednotky LG nabízejí stejný způsob Wi-Fi ovládání, ale používají svojí aplikaci LG Smart ThinQ, která je také zdarma ke stažení na Google Marketu nebo App Store.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o klimatizaci, řešíte nyní stavbu domu a rádi byste si udělali přípravu pro klimatizaci? Neváhejte nás nezávazně poptat, rádi Vám poradíme a vytvoříme zdarma cenovou nabídku i zaměření na místě.

Kontaktujte nás